Milijun djece moli zajedno za jedinstvo i mir

Međunarodno katoličko djelo Papinskog prava „Crkva u potrebi“ („Kirche in Not“) i ove godine organizira molitvenu inicijativu „Milijun djece moli zajedno za jedinstvo i mir“.

Ostvarenje zajedničke molitve predviđeno je za subotu, 18. listopada 2014. godine, u 9 sati ujutro.

S obzirom da svi nisu u mogućnosti započeti zajedničku molitvu u 9 sati, uključivanje u akciju moguće je u neko drugo vrijeme tijekom toga dana, a svakoj župnoj zajednici barem u okviru župnih listopadnih pobožnosti.

Molitvena akcija "Dječja krunica" nastala je 2005. godine u Venezueli i već se proširila svijetom. Inicijatori krunice pozivaju se na jednu izreku Svetog Patra Pija koja glasi: "Ako milijun djece moli krunicu, svijet će se promijeniti". Tako je inicijativa došla i do svoga imena i cilja.

Uključimo se i ove godine. Letak s obavijestima o ovoj akciji možete preuzeti kod svojih župnika. Njima smo danas podijelili na njihovom stručnom skupu i uputili ih da u dogovoru s vjeroučiteljima provedu ovu akciju.