Održano je Međužupanijsko natjecanje VO-2015 OŠ

Održano je Međužupanijsko natjecanje VO-2015 OŠU Varaždinu je u četvrtak,19. veljače 2015. održana međužupanijska/biskupijska razina natjecanja iz vjeronauka - Vjeronaučna olimpijada 2015.Sudjelovalo je jedanaest ekipa iz Međimurske, Koprivničko-križevačke i Varaždinske županije.

Međužupanijsko/biskupijsko natjecanje Vjeronaučna olimpijada s temom „Drugi vatikanski sabor“, je za učenike osnovnih škola s područja Međimurske, Varaždinske i Koprivničko-križevačke županije održano u četvrtak, 19. veljače 2015. godine u dvorani Pastoralnog centra Varaždinske biskupije u Varaždinu. Najbolje rezultate ostvarili su osnovnoškolci iz OŠ "Mihovila Pavleka Miškine, Đelekovec i tako se plasirali na državnu razinu natjecanja, koja će se održati u Krku od 8. do 10. travnja 2015. godine.

Sukladno bodovnom pragu na međužupanijsko/biskupijsko natjecanje iz vjeronauka plasirale su se ekipe ovih škola: OŠ Gornji Mihaljevec, OŠ Metel Ožegović, Radovan, OŠ Trnovec, OŠ Ivan Lacković Croata, Kalinovac, OŠ „Vladimir Nazor“ Sveti Ilija, OŠ "Mihovil Pavlek Miškina, Đelekovec", OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskoga Ivanec, OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskoga Ivanec - PŠ Tina Ujevića, Salinovec, OŠ Franje Serta Bednja, OŠ "Gustav Krklec", Maruševec i OŠ "Izidor Poljak" Višnjica - PŠ "Julijana Drašković-Erdödy", Cvetlin.

Susret je započeo intoniranjem himne Republike Hrvatske, pozdravnim riječima vjeroučiteljice Nataše Roginek, predsjednice prosudbenog povjerenstva te molitvom za Božju pomoć u realizaciji natjecanja koju je animirala vjeroučiteljica Rosana Jelčić s članovima ekipe iz OŠ I. K. S. Ivanec. Nakon molitve vjeroučiteljica Nataša ekipama je predstavila članove povjerenstva te otvorila natjecanje. Učenike je upoznala s tijekom natjecanja i svih događanja tog prijepodneva. Dok su učenici očekivali privremene rezultate vjeroučitelji su se s njima igrali razne društvene igre.

Pet najboljih ekipa nakon prva dva dijela natjecanja, pismenog testa i tombole (OŠ Metel Ožegović Radovan, OŠ "Gustav Krklec" Maruševec, OŠ „Vladimir Nazor“ Sveti Ilija, OŠ "Mihovil Pavlek Miškina, Đelekovec" i OŠ Gornji Mihaljevec) pristupilo je usmenom dijelu natjecanja - tzv milijunaku. Budući da su ukupno osvojili najviše bodova, na državnoj razini natjecanja Varaždinsku će biskupiju predstavljati vjeroučenici OŠ "Mihovil Pavlek Miškina", Đelekovec, u sastavu: Stjepan Juras 7.b, Lucija Ganžulić 8., Antonio Markotić 8., Dominik Vuljak 8., pod vodstvom mentorice vjeroučiteljice Ljiljane Stubić s ukupno osvojena 93,25 boda. Završnom dijelu natjecanja prisustvovao je vlč. Damjan Koren, predstojnik Katehetskog ureda te zahvalio svima na predanom radu i pripremanju za natjecanje.

Svim članovima ekipa uručena su priznanja za sudjelovanje na natjecanju, a deset najboljih ekipa (5 OŠ i 5 SŠ) bit će nagrađeno već tradicionalnim zajedničkim izletom.

Svim natjecateljima i mentorima, a posebno pobjednicima, članovima ekipe OŠ "Mihovil Pavlek Miškina", Đelekovec, koji će našu biskupiju predstavljati na državnoj razini natjecanja u Krku, čestitamo na postignutim rezultatima!

Tekst: Vladimir Cesar

Foto: Silvio Benč

Ljestvicu konačnog poretka možete preuzeti niže.