Održano nagradno hodočašće najboljih olimpijaca 2016.

LEPOGLAVA-VARAŽDIN-MALA SUBOTICA-LUDBREG-MOLVE, 19.04. 2016.
Varaždinska biskupija, u organizaciji Katehetskog ureda, i ove je godine nagradila prvih deset ekipa učenika koji su sudjelovali na natjecanju iz vjeronauka "Vjeronaučna olimpijada 2016."

U utorak, 19. 04. 2016. godine, budući  da se nalazimo u Godini milosrđa, organiziran je posjet svim biskupijskim oprosnim crkvama. Vjeroučenici su sa svojim mentorima pohodili i molili u sljedećim crkvama: varaždinska katedrala, župna crkva u Lepoglavi, crkva Gospe Schönstatske u Maloj Subotici, svetište Predragocjene Krvi Kristove u Ludbregu te svetište Majke Božje Molvarske u Molvama. U svakom mjestu hodočasnici su molili propisane molitve za dobivanje potpunog oprosta u Godini milosrđa, a župnici i čuvari svetišta progovorili su o povijesti župe i mjesta te o konkretnim hodočasničkim iskustvima. U Molvama je završetak ovog nagradnog putovanja, izleta i hodočašća  bio euharistijskim slavljem kojeg je predvodio vlč. Josip Hadrović, ekonom Varaždinske biskupije, a propovijedao je vlč. Damjan Koren, predstojnik Katehetskog ureda. Budući da je tema ovogodišnje Olimpijade bila brak i obitelj , u svakoj crkvi olimpijci su molili za brak svojih očeva i majki te za blagoslov u konkretnim potrebama njihovih obitelji. Upravo zato je vlč. Koren u propovijedi odabrao tri elementa bez kojih ni jedna obitelj ne može ustrajati u zajedničkom životu. To su: ljubav, iskrenost i praštanje. Ljubav koja se očituje i živi kroz brigu i služenje onome kraj mene u obitelji, iskrenost koja ne podnosi nikakvo skrivanje, laž niti glumu, te praštanje slabosti i nesavršenosti kojih svaki član u obitelji ima, a nužno je da ih jedni drugima praštamo ako želimo zajedno živjeti.
Sudionici hodočašća u večernjim satima vratili su se svojim obiteljima, obogaćeni milostima primljenim u posjećenim oprosnim crkvama Biskupije.