Biti kruh za drugoga

Dani zahvalnosti u vrtiću „Vrapčić“ Drnje...

„Želimo odgajati djecu milosrdnog srca. Uspijemo li u tome u ovom teškom vremenu možemo se nadati i Kristovom milosrđu. Žetva je velika, radnika malo. Svi smo pozvani činiti dobro drugome. To nam je osnovna ljudska zadaća. Isus nam je ostavio zapovijed da ljubimo jedni druge, dajemo sebe jedni za druge. U tom duhu želimo ostaviti svoje tragove po kojima će povjerena nam djeca željeti hoditi!“- rekla je ravnateljica vrtića Snježana Tišljarić

Dani zahvalnosti za plodove zemlje protkani sadržajima aktivnostima kroz Dječji tjedan u kojem je naglasak stavljen na važnost i položaj djeteta kao Božjeg dara u obitelji i zajednici, zaokruženi su obiteljskim druženjima u vrtićima , prirodi i crkvi gdje su u nekim podružnicama djeca donijela na blagoslov kruščiće koje su zamijesili i ispekli s pekarima, kuharicama u vrtićima, te prigodnim sadržajima i uređivanjem oltara plodovima jeseni i kruha, oduševili župljane u Sigecu, Peterancu, Ždali, Goli i Drnju.
„Meni je najljepše kad nam teta u vrtiću veli da smo dobri kao kruh. Ja znam da to znači da smo stvarno skroz na skroz sasvim dobri. Dobar ko kruh si onda kad drugome pomažeš, kad ne pojedeš slatkiše i ne baciš plastične flaše nego odneseš u dućan i taj novac onda daš za onu gladnu djecu ili za bolesne. Moja baka meni doma veli da sam dobar ko anđeo a ja to jako volim čuti jer smo čitali da su anđeli jako važni jer nam pomažu da budemo dobra djeca i kad odrastemo dobri ljudi. Mama veli da kad ide u crkvu isto jede kruh ali nebeski. Ja bi isto to htio probati ali sad još moram čekati.“- rekao je Ivan, polaznik vrtića Drnje
Prodajom krušnih proizvoda te jesenjskih aranžmana na već tradicionalnom blagoslovu i priredbi koju daju u svojoj župnoj zajednici, polaznici vrtića „Zvončić“ Gola sakupili su 920.00 kn. Kao i dosadašnjih godina prikupljene priloge usmjerit će na školovanje i skrb kroz misijska kumstva za djecu u zemljama Trećeg svijeta.
„Nastavak odgoja djece za općeljudske vrijednosti od kojih je jedan od najvažnijih odgoj za toleranciju, milosrđe za potrebne dodatno je ove godine potaknut povratkom naše bivše vrtićanke Ane Zlatar iz Gole,koja je volontirala kao misionarka u zemljama Trećeg svijeta , tako da smo ponosni što su plodovi odgoja nakon niza godina donijeli ploda na ovom tlu. Ako smo imalo i mi kao odgojitelji zaslužni tome Bogu hvala. - rekla je Milka Novaković, odgojiteljica „Zvončića“ Gola.

Slika Gola
Slika Ivanec