Blagdan Marije Majke Crkve uz blagoslov iz Lurda

Nakon što su molitve „Vrapčića“ iz Drnja ostavili u spilji ukazanja u Lurdu, policajci biciklisti vratili su „Vrapčićima“ Marijin blagoslov na blagdan Marije Majke Crkve.

Ivan V. poviče: „ Alejuja, ti si prva liga policajac!“ i oduševi Zorana Zlatara nakon povratka iz Lurda...

Ovog su ponedjeljka vrtićanci „Vrapčića“ iz Drnja primili blagoslove po povratku policajaca iz Koprivnice koji su biciklima hodočastili u Lurd.
Jedan od njih Zoran Zlatar posjetio ih je i ispričao svoju hodočasničku priču putovanja Mariji Lurdskoj.
Djeca su pratila naše policajce tokom njihova putovanja putem vijesti tako da su s interesom vodila razgovor vezan uz isto.
Svojom spontanošću djeca su osvojila policajca a jedna od iskrenih reakcija izašla je već na samom početku kada je maleni Ivan V. upitao stričeka Zorana: „Kaj si ti stvarno, zaprav išel z biciklom u Francusku kod Marije?“ , na što mu je policajac odgovorio „Da, za prav sam išel baš z biciklom!“ Ivan je nakon toga poviknuo: „ Aleluja! Ti si prva liga policajac!“
U ime vrtića djeca su darovala Zoranu Zlataru sliku koju je osmislila i izvezla odgojiteljica Antonija Novak, a koja prikazuje biciklista na putu prema Mariji.
Nakon duljeg razgovora i brojnih pitanja vezanih uz Lurd i putovanje, Zoran Zlatar je obećao posjetiti ponovno vrtić ali sa fotografijama kako bi djeca mogla i zorno vidjeti putovanje.
Dodajmo, da su sredstva koja su bila prikupljana na nivou Koprivničko-križevačke županije u humanitarnoj akciji 1 kilometar 1 euro a vezana uz putovanje policajaca Zorana Zlatara i Dražena Laklije u Lurd usmjerena u svrhu nabave kardio-respiratornog monitora za potrebe odjela Opće bolnice Dr. Tomislava Bardek u Koprivnici. U istoj akciji sveukupno je sakupljeno 25.000 kuna od čega su roditelji, djelatnici i djeca vrtića „Vrapčić“ Drnje participirali akciji s prikupljanih 1.000 kuna.