Odgoj za solidarnost

28. studenog 2012.g. održan je stručni skup vjeroučitelja/ica i odgojiteljica u vjeri Varaždinske biskupije na temu Odgoja za solidarnost, u suradnji s Udrugom Zdenac Split.
U prijepodnevnim satima misionarka Lana Pecotić boravila je u vrtićima u Peterancu, Sigecu i Drnju kako bi djecu upoznala i približila težak život njihovih vršnjaka u Ecuadoru i Africi.
Dobrodošlicu predavačici i sudionicima poželio je ravnatelj škole prof. Ivan Pikivača, vjeroučiteljica Marina Horvat, te ravnateljica vrtića „Vrapčić“ Drnje.

Dječji vrtić „Vrapčić“ Drnje i Osnovna škola „Fran Koncelak“ Drnje uz podršku Katehetskog ureda Varaždinske biskupije za svoje je vjeroučitelje i odgojiteljice u vjeri održali su stručno okupljanje s ciljem upoznavanja s projektom Odgoja za solidarnost Udruge Zdenac Split koji je već u dosta škola implementiran u rad s djecom.

Lana Pecotić, u ime Udruge Zdenac Split održala je za nazočne vjeroučitelje/ice , odgojiteljice u vjeri i ostale zainteresirane izlaganje projekta Odgoja za solidarnost, te upoznala iste s mogućnošću korištenja dodatnih pomoćnih materijala kao obogaćenje programa vjeronauka i odgoja u vjeri.
Nazočni sudionici izrazili su svoj interes da se isti projekt opširnije predstavi kroz jednodnevnu edukaciju kako bi se kroz plenarni ali i radionični tip edukacije budući provoditelji Odgoja za solidarnost pripremili za budući rad s djecom uz konkretne materijale . Nakon izlaganja misionarka Lana Pecotić prezentirala je svoj rad s djecom u misijama u Ecuadoru, te nazočne upoznala s mogućnošću uključivanja u projekte Zdenca Đaci pomažu đacima, Dva kruha, te odgovorila na pitanja vezana uz kumstva u zemljama Trećeg svijeta te ostalim akcijama ove udruge. Nakon stručnog skupa sudionici su bili nazočni Sv. misi u crkvi Blažene Djevice Marije u Drnju koju je predvodio župnik vlč. Branko Švogor i nakon koje je misionarka izrekla svoja svjedočanstva iz misija župljanima župe Drnje.

Snježana Tišljarić, odgojiteljica u vjeri