Otvorena Godina vjere

Godina vjere počinje danas, 11. listopada, euharistijskim slavljem koje će s početkom u 10,00 sati na Trgu sv. Petra u Vatikanu predvoditi papa Benedikt XVI.

Godina vjere započinje 11. listopada 2012. a traje do 24. studenog 2013.

Neke od misli vodilja pape Benedikta XVI. za otvaranje Godine vjere:
„U mnogim područjima diljem svijeta riskira se mogućnost da se vjera do kraja ugasi, kao plamen bez ulja.“
„Suočavamo se s dubokom krize vjere i gubitkom vjerskog osjećaja koji predstavlja jedan od najvećih izazova Crkve danas.“
Godina vjere treba pridonijeti „povratku Božje prisutnosti u svijetu i dati čovjeku pristup vjeri te mu omogućiti da vjeruje Bogu koji nas, u Isusu Kristu, voli do samog kraja“.

Uz Godinu vjere  pokrenuta je i info stranica na adresi www.annusfidei.va. Sadržaj se može pročitati na talijanskom, francuskom, engleskom i španjolskom jeziku. Također se može pratiti na facebooku pod nazivom «Anno della Fede».

Logo Godine vjere ima svoju snažnu simboliku: lađa koja ima križ kao svoj jarbol, u crvenoj boji na bijeloj podlozi. Lađa predstavlja Crkvu, a jedra i linije sunca asociraju na euharistijsku Kristovu prisutnost u Crkvi. Jedra čine slova IHS.

Detaljnije o misi otvorenja Godine vjere možete pročitati OVDJE.

Posebno upućujemo na Poruku varaždinskog biskupa Josipa Mrzljaka za godinu vjere.

Niže možete preuzeti Apostolsko pismo u obliku motu proprija pape Benedikta XVI. kojim se proglašava Godina vjere - "Porta fidei" na hrvatskom jeziku: