„Vrapčićiâ€o u akciji!

Poznati po posebnosti svoga humanitarno-humanističko-caritativnog programa, djeca vrtića „Zvončić“ Gola pokazala su na koji način se u praksi svjedoči briga i ljubav prema osobama treće životne dobi.

Međunarodni dan starijih osoba, 1. listopada 2010.

Za svoj posjet povodom međunarodnog dana starijih osoba, ove su godine odabrali baku Mariju Petričević koja ih je otvorena srca s radošću dočekala u svojem skromnom domu u Goli, presretna što se u njenim poznijim godinama života netko i nje sjetio. Posebno je bila dirnuta dječjim darom kojeg su za tu priliku djeca izradila uz pomoć svojih odgojiteljica Antonije, Milke i Miljenke.

„Fala vam draga dečica kaj ste mi ulepšali bar jeden den vu mojemu stračkomu životu. Lepo je kaj vas vaše tete vu vrtiću tak vuče. Najte nigdar zabiti starce jer i mi smo negda bili mali kak i vi, igrali se kak i vi i starešemi vu selu pomagali. Denes to mladi baš i ne delajo, pak smo mi starci često sami i žalosni. Al vi ste mi draga dečica ulepšali ovaj den i još ga bom dugo dugo v pameti nosila i za vas i vaše tete se moljila, kaj i dok narastete bote tak vodili brigu o starešemi!“- rekla je djeci baka Marija vidljivo dirnuta ovim plementim posjetom djece i odgojiteljica koje i inače tokom čitave godine rade na empatiji djece prema potrebnima.

Ovoga puta je to bilo povodom Dana starijih osoba, a već su u pripremi aktivnosti pomoći ugroženim siromašnim obiteljima u mjestu koja će trajati tokom čitave godine.

Brojni sadržaji uspješno se provode veoma dobrom suradnjom sa župnikom vlč. Ivanom Herega iz Gole, koji je jedan od najaktivnijih župnika na području suradnje s dječjim vrtićima u Podravini.

„Naša suradnja je zaista na zavidnoj razini. Nema datuma i svečanosti gdje vlč. Herega s nama ne surađuje. Uvijek je spreman pomoći bilo prilozima za vrtić, opremanjem vjerskog centra, uključuje nas u sva župna zbivanja, a mi smo radosni što nas naš župnik i često posjeti i brine o našim potrebama. Time je aktivan čimbenik u provođenju našeg vjerskog odgoja u ovom vrtiću. Zaista zaslužuje sve pohvale s naše strane!“-rekle su odgojiteljice o svom župniku.

Dobra suradnja odgojno-obrazovnih institucija i župnih ureda , kojoj je ovaj primjer suradnje Golskog vrtića i župnika Herege veliki doprinos, uvelike poboljšava kvalitetu vjerskog života čitave župe i svakako je jedan od svijetlih primjera poželjne prakse iz života vrtića i župe.

s.t.