Božićni blagoslov djece u Ždali

„Letim zrakom, a nisam vila,
\r\nja sam stanovnik nebeskih visina,
na Zemlju stižem na Božji znak,
tamo me čeka zadatak lak!“

Ovom pjesmicom koja je bila samo dio scenskog prikaza dolaska anđela na Zemlju su se djeca dječjeg vrtića „Bambi“ Ždala predstavila svojim roditeljima, bakama, djedovima i ostalim sumještanima kao mali anđeli nakon tradicionalnog božićnog blagoslova djece u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Ždali, koji im je prenio velečasni Mario Rukelj.

„Bilo je predivno. Dječica su s toliko koncentracije polako izlazila iz sakristije kao u usporenom filmu, na prstima hodali čitavom crkvom, čudeći se i tražeći gdje se rodio Isus, gdje je Zvijezda, obilazeći oko klupa u prepunoj crkvi, uz zaista proživljenu gestikulaciju i mimiku lica i tijela - što bi i nama odraslima bilo teško prikazati i koncentrirati se na govor licem i tijelom.“ - rekla nam je ravnateljica Snježana Tišljarić.

Željka Hrženjak i Maja šobak