Dobri "kao kruh"!

Dani zahvalnosti i ove su godine nezaobilazno veliki događaj u vrtićima.

Tokom čitavog tjedana djeca kroz sadržaje vezane uz vjerski odgoj ali i aktivnosti redovnog primarnog programa stječu nova saznanja o Božjoj dobroti i milosrđu koje nam daje kroz sve što nas okružuje.  Posebnu radost i zajedništvo djeca osjećaju kada u skupinu dođe njihov svećenik te ih blagoslivlja.

Dani zahvalnosti za plodove zemlje i ovog su tjedana u "Zvončiću" Gola svečano upriličeni uz nazočnost roditelja, djece i zaposlenika. Roditelji kao aktivni čimbenici odgojno-obrazovnog programa i više su nego partnerski doprinijeli Danima kruha.

Nakon zajedničkog blagoslova u prostorima Golskog vrtića, sve košarice , posebno urešene zavičajnim ručnim radovima, starinskim krušnim i slastičarskim uradcima mama i baka, naravno uz pekarske proizvode djece koje su uz pomoć tete Antonije, Miljenke i Milke - njihovih odgojiteljica, te tete kuharice Vesne, izrađivali tokom čitavog tjedana, svečano su prenesene u župnu crkvu gdje je ove nedjelje održan prigodni program u kojem su sudjelovali i najmlađi stanovnici župe Gola, polaznici vrtića.

Nakon provedenih sadržaja djeca su veoma lako došla i do vrhunca svog spoznanja o kruhu života-euharistijskom kruhu kojeg kako kažu djeca "dobijemo u crkvi - kad budemo malo veći".

Zaključak najmlađih uvijek i odrasle dotakne svojom dubinom poruke. Tako su i ove godine djeca zaključila da je dobro dijete ono- koje je uvijek "dobro kao - kruh"!

s.t.