Duhovna obnova "Vrapčića"

Temom "Sabranost" vlč. Krunoslav Pačalat, župnik župe Bl. Alojzija Stepinca iz Koprivnice duhovno je pripremio kolektiv vrtića "Vrapčić" Drnje za nadolazeći blagdan Božića.

Dugogodišnja suradnja s velečanim Krunoslavom i ovog je puta ostavila dubok trag na nazočne koji su procijenili ovu temu kao jednu od danas najvažnijih i u osobnom životu i u radu s djecom.

"Velika nam je čast što nam je velečasni Pačalat svojom velikom duhovnošću i ovom temom uljepšao predbožićno vrijeme Došašća. Suradnja sa vlč Krunom traje već niz godina, obogaćeni smo susretom sa njim. Primili smo unutarnji mir i sabranost uz Božju i njegovu pomoć!"- komentirale su nakon susreta odgojiteljice, želeći da se čim prije ponovno održi susret sa istim svećenikom koji kao što i sam kaže: svjedoči ono što živi i živi ono što svjedoči, svoju bezgraničnu ljubav prema Kristu i čovjeku.

Meditacijom na kraju večeri uz upaljenu svijeću, susret je završio posebnim osjećajem prisutnosti Kristove, koji je sve nazočne dotaknuo na poseban način. Radi ovih trenutaka ovaj će Božić biti još posebniji - jer je već ovaj susret otvorio vrata srca da u nj može ponovno ući Dijete Isus - zahvaljujući velečasnom Krunoslavu.

s.t.