Hrvati, križ i licemjerje

Quo vadis, Hrvatska? U Evropu koja gazi sve tvoje svetinje, potpomognuta "unutarnjim neprijateljima", kako su to voljeli reći "drugovi".

Pa zar ne vidite?!

Smeta vam križ pod kojim je stvorena ova država? I povijesna i današnja. Smeta vam vjera katolička, a 90 posto stanovništva se izjasnilo kao katolici tj. 98 posto kao vjernici! Smeta vam šahovnica, smeta vam himna, smeta vam sve vjersko, nacionalno, hrvatsko, katoličko, pa što će nama ostati ako vi ateisti uništite sve što vama smeta! Sve ste to uništavali 50 godina. Staljin i Tito su skidali križeve. I sada opet?!

A nije vam smetala krunica i križ 1991. kada su nas oni pod petokrakom tukli, kada ste šutjeli i kao miševi virili iz rupa? Križ u Hrvatskoj nije samo vjerski simbol, nego i simbol utkan u dušu i postojanje hrvatskog naroda i države. Dio hrvatskog identiteta!

Dosta je terora manjine nad većinom!

A što ako se netko jednoga dana sjeti da mu smetaju križevi i na ulici. Pa još i osnuje udrugu s 3 člana. Zar ćemo skidati križeve i s crkava, a same crkve ograditi paravanima?
Toliki se deklariraju kao vjernici, a biraju petokraku. Toliki kažu da je vjera privatna stvar. Toliki glasaju za one koji su protiv Krista, njegove Crkve i njegova nauka. Toliki klevetaju biskupe i crkvene službenike. Tolikima su isprani mozgovi i pouzdaju se u partije više nego li u Boga.

Samo se odrecite križa. Odreći ćete se i samih sebe u ime lažne slobode.

KRIŽ KRISTOV SAČUVAO TE ZA ŽIVOT VJEČNI!

Mnogi će tražiti da im svećenik na ukopu izgovori ove riječi, a za života će se zalagati da se križevi uklanjaju, da svećenici budu samo u sakristijama, govorit će protiv biskupa i Crkve,… LICEMJERI!

S.B.

10.11.2009. Evo dobrih vjesti iz Italije (vidi sliku dolje - članak iz Jutarnjeg lista)! Izgleda da su samo Hrvati, ili pak naši političari, sluganski raspoloženi te spremni na klanjanje svakome tko na sebi ističe plavu zastavu sa žutim zvjezdicama. Odmah su i neki (lijevi) predsjednički kandidati klimnuli odluci tog nesretnog evropskog suda za uklanjanje križeva da ne bi slučajno propustili još jedan duboki poklon paradoskalnoj evropskoj zaštiti ljudskih prava.

I još... http://www.glas-koncila.hr/portal.html?catID=2&conID=13787&act=view