Korizmena priprava odgajateljica u vjeri

Tema je stručnog skupa bila "Krvi Kristova operi me"

Ždala, 13. 03. 2010.

„Jer nema veće ljubavi od te
Netko daje svoj život za mene…“

Tim je riječima pjesme započela još jedna Korizmena priprava odgojiteljica u vjeri Varaždinske biskupije, u vrtiću Vrapčić Drnje, podružnici „Bambi“ Ždala.
Razmatrajući današnju potrebu za mirom i konteplativnim trenucima tišine svakog pojedinca, održani stručni skup zasigurno je mnogo doprinjeo svakom nazočnom sudioniku.
Već sam naziv teme „Krvi Kristova operi me“, znakovito je upućivao na kvalitetu odabranog stručnog usavršavanja. Zasigurno je tome najviše pridonio predavač, pater Josip Godlewski misionar zajednice Krvi Kristove , porijeklom iz Poljske, koji je svojim svjedočenjem o važnosti Predragocjene Kristove Krvi, na primjeru svoga života živo svjedočio o temi.
Nakon uvodnog pozdrava u ime Kahetehetskog ureda Varaždinske biskupije kojeg je uputio predstojnik ureda mr. vlč. Damjan Koren, meditativno u temu nazočne su uvele odgojiteljice vrtića „Vrapčić“.
Meditativnim autorskim tekstom vezanim na postaje Križnoga puta, predstavljena je Muka Isusa Krista na kajkavskom narječju.
Nakon istog pater Godlewski duboko je razradio ovu važnu temu, koju su svi nazočni primili srcem te veoma emocionalno reagirali nakon istog.
U sklopu teme, volonteri Zajednice Krvi Kristove: Tončica Žaper, Jadranka Hrvoj i Anica Pongrac –Fani, igrokazom pod nazivom „Priča o Kralju Vaclavu“ dojmljivo su ostavile pouku o temi davanja za drugog do kraja, po cijenu vlastitog života, što je dalo nazočnima poticaj za promišljanje o davanju Kristova života – za nas.
Nadopunjujući temu organizirana je i radionica krativnog stvaralaštva koju je vodila slikarica Nada Makar iz Bjelovara. Cilj radionice je važnost sjedinjenja u hodu prema istom cilju u svjetlu Krista.
Neobičan način stvaralaštva bio je vezan uz dva rada na podlozi svile i platna koje su jedinstveno radili svi sudionici, tako da se kroz zajedničko stvaranje djela naglašavala povezanost svih nazočnih u jednistvenom ostvarenju cilja paralelno kroz sliku ujedinjene Crkve i poruku „ Svi smo udovi jednog Tijela“.

Paralelno s kreativnom radionicom sudionici su mogli razmatrati i moliti Krunicu Krvi Kristove, izvršiti sakramanat pomirenja, te osobno razgovarati o svojim teškoćama.
Nakon istog svaki od nazočnih napisao je svoje „pismo“ pomirenja ostavljajući svoje strahove, teškoće na poslu s kolegicama, nadređenima, obiteljske teškoće, boli i trpljenje na simbolično Drvo Križa, u šutnji i razmatranju svoje osobnosti.

..da ih Krist otkupi , ozdravi, izliječi…
Nakon stručnogh skupa nazočni su sudjelovali na Svetoj Misi u crkvi Presvetog Trojstva u Ždali, koju su predvodili pater Josip Godlewski , misonar iz Zagreba i mr. Damjan Koren.

Završetak stručnog skupa domaćini su organizirali u prirodnom zaštićenom krajobrazu Čambina , gdje su u zajedničkom druženju, nakon ručka, uz pjesmu i gitaru patera Josipa podijelili svoje dojmove , obnovili zajedništvo i među sobnu ljubav na slavu Krista .

Nadolazeći Uskrs radosna će srca osim svih nazočnih na ovom stručnom skupu dočekati i djeca vrtića „Vrapčić“ iz Ždale, Gole, Sigeca, Peteranca, K. Ivanca i Аelekovca s kojima se kroz dva čitava dana pater družio u njihovi m ustanovama.

Prigodnim tekstovima, uz pomoć lutki te animaciju volonterke Tončice, po struci školske pedagoginje pjevanje uz gitaru, djeca su, kao i svake godine srcem primila njima već dragog prijatelja misionara koji se kako i sam kaže u ovom vrtiću radi otvorenosti srca zaposenika i djece zaista osjeća kao u obitelji.
Blagoslov Uskrslog Krista u srcima ovim-već blista!
… „Jer nema veće ljubsvi od te, netko daje život za mene…“

A koliko mi dajemo svoj život za - druge?
Svakako svakog dana možemo još više davati, a samo tako ćemo nebrojeno puta više i primati.

S.T.