Križni put učenika i učitelja OŠ Klenovnik

Učenici i učitelji Oš Klenovnik su u petak, 15. travnja 2011. sudjelovali u Križnom putu kojeg je organizirala učiteljica vjeronauka Snježana Kruhoberec u suradnji sa župnikom, velečasnim Josipom Jagarčecom.

Klenovnik, 15. travnja 2011.

Križnom putu se pridružila i manja skupina vjernika a hodočastilo se od parkinga ispred bolničke porte gdje je župnik molio zajedno s učenicima i učiteljima uvodnu molitvu a potom postajama Marijinog puta moleći se i pjevajući slavilo Boga da bi hodočašće završili svetom misom u kapeli sv. Wolfganga koju je predvodio župnik Jagarčec.

Nakon mise svi su se skromno počastili klipićima i sokovima koje su učenicima podijelili domar i školska kuharica.

Namjera nam je da u ovo korizmeno doba prisjetimo se muka koje je prošao naš spasitelj Isus Krist kako bi otkupio svijet od grijeha rekao je ravnatelj škole Mijo Barišić nakon križnog puta.

U pobožnosti križnoga puta slijedimo Isusa Krista dok nosi teški križ. Isus nas ljubi i zato predaje svoj život za nas. Gospodin želi da ga slijedimo u toj ljubavi tako što ćemo biti svjedoci živoga Boga u današnjem svijetu. Korizma je vrijeme razmišljanja o svom životu i odnosu s Bogom.

Prateći Isusa na križnom putu, razmišljajući o teškom križu koji nosi, kako ga ponizuju pljuju i bičuju razmišljamo i o svojem životu, o onome što treba popraviti i promijeniti kako bi bili što sličniji Isusu i kako bi postali još bliži Isusu kroz njegov križni put.

Mijo Barišić