Marijini obroci

Jeste li čuli za "Marijine obroke" i njihova osnivača g. Magnusa MacFarlane-Barrowa? Ako niste, svakako pročitajte ovo i učinite što možete!
Obavijest smo preuzeli od udruge GROZD.
Poštovani!
Upravo smo primili informaciju da još jedan dan (do četvrtka 18. studenog u 6h ujutro) traje glasovanje za CNN-ovu nagradu za "heroja 2010. godine" u kategoriji pomoći djeci.
Preporučamo i molimo Vas da putem linka
date svoj glas gospodinu pod imenom Magnus MacFarlane-Barrow, osnivaču "Marijinih obroka" ("Marys Meals").
Gospodina Magnusa smo nedavno osobno upoznali prigodom osnivanja "Marijinih obroka" u Hrvatskoj.
"Marijini obroci" su međunarodni pokret koji gradi kuhinje u postojećim školama u siromašnim dijelovima svijeta i osigurava svakodnevni obrok za oko 400.000 djece u Africi, Aziji, Latinskoj Americi i istočnoj Europi. Time ne samo da rješava osnovne potrebe gladne djece dajući im svakodnevni obrok, već im omogućuje da steknu obrazovanje koje njima i njihovim obiteljima može pružiti bijeg iz siromaštva.
Trošak prehrane jednog djeteta tijekom jedne godine iznosi svega 75kn. Operativne troškove su "Marijini obroci" uspjeli svesti na minimum, tako da čak 93% svih donacija završava kod krajnjeg korisnika. Ako se i Vi želite svojim novčanim prilozima pridružiti "Marijinim obrocima", molimo Vas da odete na www.marysmeals.hr.
No, prije toga glasujte putem gornjeg linka za gospodina Magnusa! Možete prema pravilima glasovati i više puta.
Nagrada od 100.000 $ značila bi hranu za novih 7000 djece tijekom cijele sljedeće godine.
Napominjemo da je g. Magnus puno pomogao i Hrvatskoj za vrijeme domovinskog rata.
Hvala i srdačan pozdrav!
Ladislav Ilčić, prof.
predsjednik udruge "Glas roditelja za djecu – GROZD"