Molitva za žrtve poratnih stradanja

Nedjeljnom komemoracijom obilježit će se 65-a obljetnica poratnih stradanja i masovnih likvidacija na području grada Varaždina i varaždinske Dravske šume.

DRUšTVO ZA OBILJEŽAVANJE GROBIšTA
RATNIH I PORATNIH ŽRTAVA
Kolodvorska 3, Varaždin
098/961-9315

P o z i v n i c a

Kojom Vas pozivamo na komemoraciju i molitvu za žrtve poratnih stradanja poubijane nakon Drugog svjetskog rata na području Dravske šume u Varaždinu. Komemoracija će se održati u nedjelju, 30. svibnja 2010. godine.

Program:

9,45-10,00 – okupljanje na parkiralištu kod crkve Dobroga pastira, kod groblja u Varaždinu
10,00 sati – misa zadušnica u crkvi Dobroga pastira - služi vlč Mijo Horvat, župnik župe Sv. Fabijana i Sebastijana
11,30 sati – polaganje vijenca i molitva kod spomen križa u Dravskoj šumi

Nedjeljnom komemoracijom obilježit će se 65-a obljetnica poratnih stradanja i masovnih likvidacija na području grada Varaždina i varaždinske Dravske šume, a svijeće će se zapaliti i u spomen na žrtve čija su tijela tih proljetnih i ljetnih mjeseci 1945. godine nošena valovima rijeke Drave tražila posljednju postaju u kojoj će počinuti.

Smatramo da svaki čovjek ima pravo na život, a samim time i pravo na dostojan pokop i grob, bez obzira na njegovo političko, vjersko i nacionalno opredjeljenje. Kako vjerujemo da dijelite naše mišljenje pozivamo Vas da nam se priključite u odavanju počasti žrtvama kojima je to pravo desetljećima uskraćivano i prešućivano.

Radujemo se Vašem dolasku!

U Varaždinu, 25. svibnja 2010. godine

Predsjednik Društva