OD KRSNE SVIJEĆE DO LOPTE

Počelo je, počelo! Svečanim euharistijskim slavljem koje je predvodio naš župnik Josip Jagarčec 11. rujna u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Klenovniku započela je nova školska i vjeronaučna godina.

Slavlje je započelo "Pričom jedne svijeće" koju su pripremili učenici te su tako na slikovit način „zapalili“ novu školsku godinu.
U pratnji svojih roditelja, ravnatelja i učitelja zazvali su Duha Svetoga da bude uz njih tijekom započete školske godine.
Uz misne darove kruha i vina prinijeli su još nekoliko simboličkih darova: krsnu svijeću – da Kristovo svjetlo svojim životom šire u sredini u kojoj žive; školsku torbu s knjigama – da izrastu u mudre i dobre ljude i kršćane, razrednu knjigu – koja bilježi sve naše uspjehe i neuspjehe i uz koju otvaramo nove stranice naše životne knjige i na kraju loptu – simbol odmora, igre, odgoja i druženja, sa željom da znaju mudro koristiti vrijeme za učenje i odmor.
Župnik Josip u svojoj riječi sve je učenike, ali i njihove roditelje i učitelje Bogu preporučio te im poručio da nas Crkva sve poziva da živimo u međusobnoj i nesebičnoj ljubavi i međusobnom praštanju kako bi mogli prihvatiti jedni druge unatoč različitosti.
Zazive molitve vjernika izrekli su sami učenici, a župnik je na sve okupljene zazvao Božji blagoslov.

Snježana Kruhoberec