Održana međužupanijska/biskupijska razina natjecanja iz vjeronauka za osnovne i srednje školeVARAŽDIN, 19.02. 2016.
OSNOVNA ŠKOLA

U Varaždinu je u petak, 19. veljače 2016. održana međužupanijska/biskupijska razina natjecanja iz vjeronauka - Vjeronaučna olimpijada 2016. Sudjelovalo je jedanaest ekipa iz Međimurske, Koprivničko-križevačke i Varaždinske županije.

Međužupanijsko/biskupijsko natjecanje Vjeronaučna olimpijada s temom „Brak i obitelj u Božjem naumu“, je za učenike osnovnih škola s područja Međimurske, Varaždinske i Koprivničko-križevačke županije održano u V. OŠ Varaždin. Najbolje rezultate ostvarili su osnovnoškolci iz OŠ Trnovec i tako se plasirali na državnu razinu natjecanja, koja će se održati u Rijeci od 6. do 8. travnja 2016. godine.
Sukladno bodovnom pragu na međužupanijsko/biskupijsko natjecanje iz vjeronauka plasirale su se ekipe ovih škola: OŠ Podturen, OŠ Metel Ožegović, Radovan, OŠ Trnovec, OŠ Ivan Lacković Croata, Kalinovac, OŠ „Vladimir Nazor“ Sveti Ilija, OŠ "Mihovil Pavlek Miškina, Đelekovec", OŠ Donja Dubrava, OŠ Gornji Kneginec, OŠ Vinica, OŠ Cestica i OŠ "Izidor Poljak" Višnjica.

Susret je započeo pozdravnim riječima g. Maria Šipeka, ravnatelja škole domaćina. Tajnik Katehetskog ureda g. Vladimir Cesar sve prisutne pozdravio je u ime predstojnika Korena i biskupa Mrzljaka. te molitvom za Božju pomoć u realizaciji natjecanja koju je animirala vjeroučiteljica Rosana Jelčić s članovima ekipe iz OŠ I. K. S. Ivanec. Nakon molitve vjeroučiteljica Aleksandra Lukavečki, predsjednica prosudbenog povjerenstva, ekipe je upoznala s tijekom natjecanja te predstavila članove povjerenstva i otvorila natjecanje.

Pet najboljih ekipa nakon prva dva dijela natjecanja, pismenog testa i tombole (OŠ Trnovec OŠ Metel Ožegović Radovan, OŠ „Vladimir Nazor“ Sveti Ilija, OŠ "Mihovil Pavlek Miškina, Đelekovec" i OŠ Ivan Lacković Croata Kalinovac) pristupilo je usmenom dijelu natjecanja – tzv. milijunaku. Budući da su ukupno osvojili najviše bodova, na državnoj razini natjecanja Varaždinsku će biskupiju predstavljati vjeroučenici OŠ Trnovec, u sastavu: Dominik Hrupek 8.b, Eleonora Trstenjak 8.a, Jelena Toljan 8.a, Emanuel Balentović 5.b, pod vodstvom mentorice vjeroučiteljice Ljiljane Mišak s ukupno osvojena 94 boda.

Svim članovima ekipa uručena su priznanja za sudjelovanje na natjecanju, a deset najboljih ekipa (5 OŠ i 5 SŠ) bit će nagrađeno već tradicionalnim zajedničkim izletom.
Svim natjecateljima i mentorima, a posebno pobjednicima, članovima ekipe OŠ Trnovec, koji će našu biskupiju predstavljati na državnoj razini natjecanja u Rijeci, čestitamo na postignutim rezultatima!

Tekst: V. Cesar
Foto: S. Benč

SREDNJA ŠKOLA

Međužupanijsko/biskupijsko natjecanje Vjeronaučna olimpijada s temom „Brak i obitelj u Božjem naumu“, održano je za učenike srednjih škola s područja Međimurske, Varaždinske i Koprivničko-križevačke županije u petak, 19. veljače 2016. godine.

Natjecanje je održano u prostorijama Graditeljske, prirodoslovne i rudarske škole u Varaždinu.  Okupilo se 10 srednjoškolskih ekipa iz Međimurske, Koprivničko-križevačke i Varaždinske županije. To su ove ekipe: Gospodarska škola Varaždin, Srednja škola Čakovec,  Prva gimnazija Varaždin, Gimnazija „Fran Galović“ Koprivnica, Graditeljska, prirodoslovna i rudarska škola Varaždin, Druga gimnazija Varaždin, Medicinska škola Varaždin, Srednja škola Koprivnica, Srednja škola Ivanec, i Srednja škola Stjepana Sulimanca, Pitomača.

Pozdravne riječi sudionicima je uputio g. Zoran Hajek, ravnatelj škole domaćina. Upute i cijelo natjecanje koordinirao je g. Zvonimir Lončar, vjeroučitelj-član Državnog povjerenstva.

Natjecanje se sastojalo od tri dijela, a nakon provedenog kviza „Milijunak“ na kojem je znanje odmjerilo pet najboljih ekipa nakon pismenog i tombole (Prva gimnazija Varaždin, Gimnazija „Fran Galović“ Koprivnica, Srednja škola Koprivnica, Medicinska škola Varaždin i Srednja škola Ivanec), najboljima su se pokazali učenici (Prve gimnazije Varaždin: Briševac Matea 3.a, Kujavec Ana 1.d, Slunjski Mihael 1.b i Kokot Barbara 4.a) s osvojenih 85 bodova, predvođeni mentorom Krunoslavom Burekom te su se tako plasirali na državnu razinu natjecanja, koja će se održati Rijeci od 6. do 8. travnja 2016. godine.

Svim natjecateljima, a posebno pobjednicima, članovima ekipe Prve gimnazije Varaždin, koji će našu biskupiju predstavljati na državnoj razini natjecanja, čestitamo na postignutim rezultatima!

Tekst: V. Cesar
Foto: G. Premuš