Održana županijska/školska razina VO2011.

U petak 28. siječnja održana je županijska razina Vjeronaučne olimpijade za učenike osnovnih škola s područja Varaždinske biskupije, te školska razina za učenike srednjih škola.

"Marija - Isusova i naša majka"

Ukupno 30 ekipa iz osnovnih škola Varaždinske i (dijela) Krapinsko-zagorske županije svoje je znanje pokazalo u V. Oš Varaždin, dok je 16 ekipa škola Međimurske županije sudjelovalo na natjecanju u II. Oš Čakovec, a 13 ekipa škola (većeg dijela) Koprivničko-križevačke i (dijela) Virovitičko-podravske županije svoje su znanje odmjerile u Oš “Andrija Palmović“ u Rasinji.

Nakon kratkih, prigodnih nastupa učenika škola domaćina, članovi Povjerenstva proveli su pisani dio natjecanja. Svaka ekipa sastojala se od četiri učenika od 5. do 8. razreda. Svaki učenik samostalno je rješavao pisani test s 50 pitanja u kojima je mogao osvojiti 85 bodova. Ekipa je mogla ostvariti 340 bodova.

U varaždinskoj regiji najbolje rezultate ostvarili su učenici Oš Novi Marof pod vodstvom p. Igora Horvata - osvojili su 300 bodova. U Podravini je ekipa Oš Braće Radić iz Koprivnice pod mentorstvom Ivane Flajs osvojila 299 bodova, dok se u Međimurju najboljom ekipom pokazala Oš štrigova, mentor Višeslav štimec Protrka, s osvojena 283 boda.

Temeljem uvida u postignute rezultate na županijskoj razini natjecanja, razmatranih na sjednici prosudbenog međužupanijskog povjerenstva, prema ključu bodovnog praga (70% riješenosti testa = 238 osvojenih bodova), pozvano je 10 najboljih škola na Međužupanijsku razinu natjecanja iz vjeronauka, koje će biti 18. veljače u dvorani Pastoralnog centra Varaždinske biskupije, Zagrebačka 3, u Varaždinu. Pozvane su ekipe iz škola: Oš Novi Marof, Oš Braće Radić Koprivnica, Oš Trnovec, Oš štrigova, IV. Oš Varaždin, V. Oš Varaždin, Oš Veliki Bukovec, Oš Gornje Jesenje, Oš “M. Ožegović“ Radovan, VI. Oš Varaždin.

Vjeronaučno natjecanje iz vjeronauka na školskoj razini za učenike srednjih škola održano je u petak 28. siječnja. Nakon održanog natjecanja i zaprimljenih rezultata iz srednjih škola s područja Varaždinske, Međimurske županije i (većeg dijela) Koprivničko-Križevačke županije, prosudbeno povjerenstvo pozvalo je 21 ekipu srednjih škola na međužupanijsku razinu natjecanja, koje će se održati 18. veljače u Graditeljskoj, prirodoslovnoj i rudarskoj školi u Varaždinu, Hallerova aleja 3 - s početkom u 10 sati.

Na natjecanju će sudjelovati ekipe iz škola: Varaždinska županija - Elektrostrojarska škola Varaždin, Srednja škola u Maruševcu s pravom javnosti, Medicinska škola Varaždin, Gospodarska škola Varaždin, Srednja škola Ivanec, Srednja strukovna škola Varaždin, Graditeljska, prirodoslovna i rudarska škola, Prva gimnazija Varaždin, Druga gimnazija Varaždin, Glazbena škola Varaždin, Srednja škola „Arboretum Opeka“ Marčan, Strojarska i prometna škola Varaždin; Međimurska županija - Gospodarska škola Čakovec, Graditeljska škola Čakovec, Ekonomska i trgovačka škola Čakovec, Gimnazija Čakovec, Srednja škola Prelog, Tehnička škola Čakovec; Koprivničko-Križevačka županija - Gimnazija Fran Galović Koprivnica, Srednja škola Koprivnica, Obrtnička škola Koprivnica. (vc)