Održano je Međužupanijsko natjecanje VO-2015 SŠ

Održano je Međužupanijsko natjecanje VO-2015 SŠMeđužupanijsko/biskupijsko natjecanje Vjeronaučna olimpijada s temom „Drugi vatikanski sabor", održano je za učenike srednjih škola s područja Međimurske, Varaždinske i Koprivničko-križevačke županije u četvrtak, 19. veljače 2015. godine.

Natjecanje je održano u prostorijama Graditeljske, prirodoslovne i rudarske škole u Varaždinu.  Okupilo se 10 srednjoškolskih ekipa iz Međimurske, Koprivničko-križevačke i Varaždinske županije. To su ove ekipe: Gospodarska škola Varaždin, Srednja škola Čakovec, Srednja škola Prelog, Graditeljska škola Čakovec, Prva gimnazija Varaždin, Gimnazija „Frana Galović“ Koprivnica, Srednja škola Koprivnica, Ekonomska i trgovačka škola Čakovec, Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec i Srednja škola Stjepana Sulimanca, Pitomača.

Pozdravne riječi sudionicima su uputili vlč. Damjan Koren, predstojnik Katehetskog ureda i g. Zoran Hajek, ravnatelj škole domaćina. Upute i cijelo natjecanje koordinirao je g. Zvonimir Lončar, vjeroučitelj-član Državnog povjerenstva.

Natjecanje se sastojalo od tri dijela, a nakon provedenog kviza „Milijunak“ na kojem je znanje odmjerilo pet najboljih ekipa nakon pismenog i tombole (Prva gimnazija Varaždin, Gimnazija „Fran Galović“ Koprivnica, Srednja škola Koprivnica, Srednja škola Prelog i Srednja škola Čakovec), najboljima su se pokazali učenici Srednje škole Koprivnica (Karlo Bubnjar 4.j raz., Petra Kukec 4.j raz., Petra Posavec 4.j raz. i Ines Pintarić 4.j raz.) s osvojenih 81,75 bodova, predvođeni mentorom Dejanom Dodlekom te su se tako plasirali na državnu razinu natjecanja, koja će se održati u Krku od 8. do 10. travnja 2015. godine.

Svim članovima ekipa uručena su priznanja za sudjelovanje na natjecanju, a deset najboljih ekipa (5 OŠ i 5 SŠ) bit će nagrađeno već tradicionalnim zajedničkim izletom.

Svim natjecateljima, a posebno pobjednicima, članovima ekipe Srednje škole Koprivnica, koji će našu biskupiju predstavljati na državnoj razini natjecanja, čestitamo na postignutim rezultatima!

Tekst: V. Cesar
Foto: G. Premuš

Ljestvicu konačnog poretka možete preuzeti niže.