Održano ŽSV vjeroučitelja u OŠ - VŽ istok

Dana 16. veljače 2010. održano je treće Županijsko stručno vijeće vjeroučitelja Varaždinske županije – istok.

U prvom dijelu, vjeroučiteljica Nensy Jurić imala je predavanje na temu „Popularna glazba u nastavi vjeronauka“ . U uvodnom dijelu objasnila je pojam glazbe te utjecaj glazbe kroz ljudsku povijest. U središnjem dijelu osvrnula se na utjecaj glazbe na mlade te iznijela anketu o vrsti i intezitetu slušanja glazbe   te o važnosti duhovne glazbe kod mladih u Oš šemovec . U drugom dijelu, iznijela je praktične primjere korištenja svjetovne i duhovne glazbe u nastavi vjeronauka.   Nakon teoretskog dijela,   vjeroučiteljica Nensy je u praktičnom dijelu zajedno sa svim vjeroučiteljima izvela vježbu „ Oponašanje zvukova iz prirode“ . Nakon vježbe, učenici 5 i 6. razreda Oš šemovec izveli su rep pjesmu „Isuse hvala ti“ i „Tko je kralj“.

U drugom dijelu, vjeroučiteljica Anita Bakovljenec imala je predavanje „ Roditelji- vanjski suradnici odgojno obrazovnog sustava“. Predavanje je započela   biblijskim citatom iz knjige Propovjednika, nakon kojeg je naglasila nužnost roditelja kao vanjskog suradnika u odgoju.   Navela je i objasnila neke primjere modela otvorene škole poput: dan otvorenih vrata, škola za roditelje, što mogu učiniti za svoju školu, roditeljsko vijeće... Također je naglasila važnost roditelja kao aktivnih sudionika na roditeljskim sastancima te navela konkretne primjere uključivanja roditelja. Na kraju je sve prisutne podsjetila koje su to   dužnosti roditelja i poslovi razrednika te koje su koristi od suradnje roditelj- razrednik. Predavanje je bilo prožeto različitim radionicama   ( od vježbanja uspostavljanja uspješnog socijalnog kontakta, rješavanja problema na relaciji roditelj- razrednik ,do kreativnih izrađivanja kutijica...).

Nensy Jurić
voditeljica ŽSV Varaždin - istok