Podjela mandata novim vjeroučiteljima

Varaždinski biskup, mons. Josip Mrzljak, podijelio je kanonske mandate vjeroučiteljima s područja Varaždinske biskupije koji ove školske godine započinju službu vjeroučitelja.

Varaždin, 3. rujna 2009.

Svečana podjela mandata novim vjeroučiteljima Varaždinske biskupije održana je 3. rujna 2009. godine u dvorani biskupijskog pastoralnog centra s početkom u 9 sati. Susret je započeo zajedničkom molitvom i kratkim pozdravom predstojnika Katehetskog ureda Varaždinske biskupije mr. Damjana Korena.

U svojoj pastirskoj riječi varaždinski biskup, mons. Josip Mrzljak, novim vjeroučiteljima je uputio riječi podrške prilikom početka njihova poslanja u školi i u župnoj zajednici. Poslanje vjeroučitelja jest osobno, ali je ono uvijek dio svekolikog poslanja Crkve.

Mandate su ovom prigodom primili: Anamarija Režek, Dubravka Kemec, Elizabeta Levačić, Ivan Dominik, Ivan Novosel, Ivan Stubičar, Ivana Horvat, Karlo Vuković, Marija Grudiček, Marija Lončar, Marija Selak, Marko Horvat, Pavla Mesarić, Tomislav Katalenić, Vesna Bugarinović, Marta Novak, Marinko Prstec i s. Marta Barica Barišić.

Vlč. Koren vjeroučiteljima predstavio je djelatnike i suradnike Katehetskog ureda, te ih upoznao s radom Ureda. Suradnja Ureda i vjeroučitelja ne sastoji se samo od podjele mandata i raspoređivanja vjeroučitelja po školama, nego se proteže kroz niz susreta i događanja kroz cijelu godinu.

Nakon podjele mandata i okrepe, vjeroučitelji su nastavili radni dio susreta u prostorijama Katehetskog ureda, gdje ih je u osnove života i rada u školi uputila gđa. Anita Bakovljanec, vjeroučiteljica i mentorica iz Rasinje.