Posjet varaždinskog biskupa vrtiću "Vrapčić"

Varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak posjetio je dječji vrtić "Vrapčić - PO Lastavica" u Peterancu.

Drnje, 17. prosinca 2009.

Već tradicionalnim adventskim pohodom varaždinskog biskupa mons. Josipa Mrzljaka vrtiću "Vrapčić" Drnje, započele su pripreme djece za nadolazeći blagdan.

Ove godine biskupa su dočekala djeca i djelatnici podružnice "Lastavica" Peteranec. Svojim igrokazom Peteranjskih božićnih običaja u sklopu projekta kojeg ove godine provode odgojiteljice pod nazivom Peteranec u doba Frana Galovića, svom biskupu djeca su čestitala Božić predajući mu isto tako poklon vezan uz peteranjski vez.

Uz mons. Josipa Mrzljaka te njegovu pratnju iz Varaždinske biskupije, Božićnom uprizorenju peteranjskih običaja u doba Frana Galovića, bili su nazočni načelnik općine Ivan Pakasin i župnik Branko švogor.
Tom je prigodom biskup Mrzljak vrtiću predao Betlehemsko svjetlo koje se razaslalo u sve objekte vrtića , te u župne crkve, te prigodno darivao sve polaznike i djelatnike vrtića.

Snježana Tišljarić, odgojiteljica u vjeri