PREDSTAVLJENA INTERNETSKA STRANICA

Na prigodnom susretu u Biskupskom ordinarijatu u Varaždinu u petak 25. rujna predstavljena je varaždinskom biskupu mons. Josipu Mrzljaku nova internetska stranica Katehetskog ureda.

Varaždin, 25. rujna 2009.

Ubrzo nakon početka nove školske i pastoralne godine uređena je internetska stranica Katehetskog ureda Varaždinske biskupije.

Na prigodnom susretu u Biskupskom ordinarijatu u Varaždinu u petak 25. rujna predstavljena je varaždinskom biskupu mons. Josipu Mrzljaku. U ime djelatnika Katehetskog ureda biskupa je pozdravio predstojnik vlč. mr. Damjan Koren uputivši pozdrav i nazočnim članovima biskupijskog Katehetskog vijeća koje sačinjavaju djelatnici Katehetskog ureda, voditelji županijskih stručnih vijeća i vjeroučitelji mentori. Istaknuo je kako je nova internetska stranica Katehetskog ureda također projekt tog vijeća kojim se želi poboljšati komunikaciju sa svima koji su službom ili zanimanjem vezani uz to područje. Stranica se sastoji od javnog dijela koji obuhvaća sve najvažnije informacije, te dijela za članove, odnosno vjeroučitelje i odgojiteljice u vjeri, putem kojeg će primati potrebne informacije. Predstojnik Koren kazao je kako će članski dio stranice zamijeniti dosadašnje slanje obavijesti redovitom poštom čime će se uvelike smanjiti troškovi. Sadržaj i mogućnosti nove stranice predstavio je stručni suradnik Katehetskog ureda Silvio Benč. Stranica se nalazi na adresi www.kuvb.org, a do nje se može doći i s biskupijske internetske stranice.

Nakon predstavljanja novu stranicu pohvalio je biskup Mrzljak zahvalivši djelatnicima ureda na trudu, znanju i entuzijazmu koje ulažu u poboljšanje komunikacije s vjeroučiteljima i širom javnošću, radeći time na evangelizaciji putem modernih tehnologija. Istaknuo je kako je potrebno upotrijebiti pozitivne strane i korist današnjih tehnologija, kao što je smanjivanje troškova u slanju obavijesti i poziva kojih je popriličan broj tijekom godine. Zahvalio je Katehetskom uredu što se osobito trudi na međusobnom povezivanju i boljem upoznavanju svih vjeroučitelja. Na susretu su također predstavljeni Radni listovi za pripremu vjeroučitelja za nastavu u sedmom razredu. Radni listovi prate HNOS, te na 166 stranica donose ukupno 248 zadataka. Riječ je o izdanju koje su u cijelosti priredili suradnici biskupijskog Katehetskog ureda na čelu s vjeroučiteljem Benčom i koje će moći nabaviti svi zainteresirani vjeroučitelji.

Nakon susreta voditelji županijskih stručnih vijeća za vjeroučitelje u osnovnim i srednjim školama održali su koordinacijski susret s predstojnikom Korenom i tajnikom Katehetskog ureda Vladimirom Cesarom na kojem su usklađeni termini održavanja stručnih vijeća s Godišnjim planom Katehetskog ureda. Varaždinska biskupija, naime, obuhvaća pet županijskih stručnih vijeća. Županijska stručna vijeća za osnovne škole vode Anita Bakovljanec, Silvio Benč, Silvija Čavlek i Nensy Jurić, a međužupanijsko za srednje škole Zvonimir Lončar.

Jasminka Bakoš-Kocijan