Rezultati međužupanijske/biskupijske razine natjecanja iz „Katoličkog vjeronauka“ – Vjeronaučna olimpijada za OŠ i SŠ - 2020.

VARAŽDIN, 2.3.2020. Održana biskupijska razina natjecanja iz „Katoličkog vjeronauka“ – Vjeronaučna olimpijada za OŠ i SŠ - 2020.

U ponedjeljak, 2. ožujka 2020. godine, održano je međužupanijsko-biskupijsko natjecanje iz „Katoličkog vjeronauka“ za vjeroučenike osnovnih i srednjih škola s područja Varaždinske biskupije pod temom „Sveti Vinko Paulski – apostol milosrdne ljubavi. Vinkovska karizma u Hrvatskoj“. Za natjecatelje osnovnih škola domaćin je bila osnovna škola Trnovec, a za natjecatelje srednjih škola Graditeljska, prirodoslovna i rudarska škola u Varaždinu.

U kategoriji osnovnih škola natjecanju je, na temelju postignutih rezultata sa školske razine natjecanja, pristupilo njih devetero: OŠ „Vladimir Nazor“ Sveti Ilija; OŠ Trnovec; OŠ Koprivnički Ivanec; OŠ „Gustav Krklec“ Maruševec; OŠ Tužno; OŠ Kneginec Gornji; OŠ Ivan Kukuljević Sakcinski, Ivanec; OŠ Sračinec i OŠ Mursko Središće. Među njima najbolji rezultat ostvarili su vjeroučenici OŠ Vladimira Nazora iz Svetog Ilije (u sastavu: Borna Jurišak, Josip Plantak, Sara Pintarić i Samuel Cinkuš, a pod vodstvom mentorice vjeroučiteljice s. Leopolde Vere Kefelja); drugo mjesto zauzela je OŠ Trnovec, a treće OŠ Koprivnički Ivanec.

U kategoriji srednjih škola natjecalo se šest škola: Prva gimnazija Varaždin; Graditeljska, prirodoslovna i rudarska škola Varaždin; Srednja škola Ivanec; Srednja škola Prelog; Druga gimnazija Varaždin i Srednja škola Stjepana Sulimanca iz Pitomače. Prvo mjesto osvojili su vjeroučenici Prve gimnazije Varaždin (u sastavu: Sandra Tomašković, Ivana Janković, Tea Kranjec, Elena Biškup, a pod vodstvom mentora vjeroučitelja Krunoslava Bureka); drugo mjesto osvojili su vjeroučenici Graditeljske, prirodoslovne i rudarske škola Varaždin, dok je treće mjesto pripalo vjeroučenicima Srednje škole Ivanec.

Svim sudionicima „Vjeronaučne olimpijade 2020.“ uručena su priznanja uz prigodni dar škola domaćina i Družbe sestara Milosrdnica svetog Vinka Paulskoga.

Natjecateljima i njihovim mentorima čestitamo na uloženom trudu i postignutim rezultatima, a ekipama koja će našu biskupiju predstavljati na državnoj razini natjecanja u Gospiću želimo puno uspjeha i Božjeg blagoslova!

Ovdje objavljujemo LJESTVICE KONAČNOG PORETKA:

Ljestvica_konacnog_poretka_OŠ
Ljestvica_konacnog_poretka_SŠ

Fotografije - OŠ
Fotografije - SŠ

P.S. Poštovani mentori! Obavještavamo Vas da je Družba sestara Milosrdnica svetog Vinka Paulskoga pripremila prigodni dar i za svakog sudionika Vjeronaučne olimpijade na školskoj razini natjecanja kojeg možete preuzeti u Katehetskom uredu (sličicu sv. Vinka i njihovih sestara mučenica s molitvom).

Tekst: Robert Ivančan, tajnik KU
Fotografije: Dario Novosel – osnovna škola