Susret biskupa i najboljih vjeronaučnih olimpijaca

Varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak susreo se u četvrtak 22. ožujka u prostorijama Biskupskog ordinarijata u Varaždinu s pobjedničkim ekipama vjeronaučne olimpijade Varaždinske biskupije koje će predstavljati biskupiju na državnoj razini natjecanja od 26. do 28. ožujka u Križevcima.

VARAŽDIN, 22. 3. 2012.

Već tradicionalan susret uoči državnog natjecanja organizirao je Katehetski ured Varaždinske biskupije, čiji je predstojnik vlč. Damjan Koren zahvalio svim sudionicima te čestitao pobjedničkim ekipama međužupanijskog natjecanja iz vjeronauka zaželjevši im uspješan nastup u Križevcima. Zahvalio je i biskupu Mrzljaku na podršci i zauzetosti kojom prati događanja vezana uz odgoj i obrazovanje u predškolskim, osnovnoškolskim i srednjoškolskim ustanovama u biskupiji, s posebnim naglaskom na školski vjeronauk.

Biskup Mrzljak istaknuo je kako je uloga vjeronauka u školama ne samo obrazovna, nego i odgojna, te želi pridonijeti rastu djece i mladih u ljubavi i dobroti koje su temeljne kršćanske vrednote i koje su dobrodošle u svakom društvu. Napomenuo je da vjeronauku cilj nije samo stjecanje znanja, nego želi potaknuti da se putem usvajanja kršćanskih vrednota postaje dobrim kršćanima i dobrim članovima društva. Kazao je kako vjeronaučne olimpijade sa svojim temama žele pomoći mladima da bolje upoznaju Katoličku Crkvu, a ovogodišnja tema “Grkokatolici” zasigurno je pridonijela da se produbi poznavanje tog sastavnog dijela Crkve. Članovima pobjedničkih ekipa iz Osnovne škole Trnovec i Prve gimnazije Varaždin te njihovim mentorima biskup Mrzljak zaželio je da što bolje i uspješnije predstavljaju Varaždinsku biskupiju na predstojećem natjecanju.

Svima njima uručeni su prigodni darovi: ikone svetaca, te svijeće i kape s logom olimpijade. Katehetski ured najavio je da će i ove godine biti organizirano nagradno putovanje za pet najboljih ekipa iz osnovnih i srednjih škola na biskupijskom natjecanju. Na susretu su sudjelovale i ravnateljice obje škole, Radmila Sačić iz Trnovca i Janja Banić iz Gimnazije, te biskupijski povjerenik za vjeronaučnu olimpijadu Zvonimir Lončar.

Ekipu Oš Trnovec čine Marta Ptiček (5.a), Domagoj Obadić (6.b), David Cesar (8.a) i Monika Domiter (8.b), a vodi je mentorica vjeroučiteljica Ljiljana Mišak. Ekipa Prve gimnazije Varaždin natjecat će se u sastavu Marko Domiter (4.b), Valentina Filipašić (4.g), Diana Kosec (3.b) i Andreja Žiher (4.c), a vodi je mentor vjeroučitelj Krunoslav Burek.

Jasminka Bakoš-Kocijan