U godinu vjere "Vrapčići" zaplovili s biskupom

Svojim dolaskom u vrtić „Vrapčić“ biskup Mrzljak, ponovno upalio svjetlo vjere, prijateljstva, ljubavi , nade koja nas ima voditi i kroz ovu Godinu vjere.

Ovotjedni doček biskupa Varaždinske biskupije mons. Josipa Mrzljaka u vrtiću Gola i Ždala bio je protkan temom građenja prijateljstva između svih ljudi i Boga koji je sve stvorio.
„ U godini vjere koja je pred nama moramo se truditi prenijeti na djecu najvrednije općeljudske vrjednote te ih protkati vjerom koja nas je jedina spremna voditi prema Ljubavi, prema Kristu“-rekao je biskup Mrzljak pozdravljajući domaćine, posebno djecu koja nisu skrivala radost što je njihov prijatelj, pastir i biskup ponovno s njima. Biskupovi posjeti ovom vrtiću više su od službenih, jer kako je svojim dolascima već postao kao član ove vrtićke obitelji djeca ga uvijek jedva dočekaju, razgovaraju s njim i postavljaju pitanja, ali svoju radost uvijek najbolje izraze pjesmom- kao i ovoga puta.
Uz biskupa Mrzljaka, druženju s djecom pridružili su se i župnici župe Ždala i Gola te biskupov tajnik vlč. Marko.
„Često se pitamo kako nas baš određeni susreti, ljudi posebno dotaknu u našim životima, a bezbrojni prođu kroz naš život kao da i nisu bili tu- tvrdim da je uzrok tome baš to otkriće blizine koja zrači iz unutarnjeg duhovnog bića pojedinca“- rekla je ravnateljica vrtića gđa. Snježana Tišljarić, u pozdravnom govoru obraćajući se msgn. Mrzljaku čiji kontinuirani dolazak u vrtić svjedoči obostrano višegodišnje prijateljstvo .
Svjetlo koje svatko od nas širi jest svjetlo i svako ga ima u sebi, ali na nekom plamenu želimo se i grijati i to je ta posebnost duša.
- Kada smo jučer promatrali djecu s koliko duše pjevaju o gradnji prijateljstva, o ljubavi između ljudi, o ljubavi prema svemu stvorenom , o nebu i zahvalnosti Stvoritelju tada ti mali glasovi , pokreti , mimike lica dotaknu onaj nadublji dio duše koja ga i sluša pa se i na tom licu vidi blagost, jednostavnost, otvorenost, ganutost… tada i u odraslom mada to kao jučer bio i biskup , ispliva djetinja iskrenost koju tako često sakrivamo u sebi, a najvredniji je dio koji imamo. Ti su trenutci i djeci i nazočnima uvijek u najdražem sjećanju!- rekle su odgojiteljice vrtića Gola i Ždala
Biskup Mrzljak u svom je posjetu , nakon izražavanja pohvale što se u programu vrtića brine i o pravu djeteta na duhovnost kao jednom od temeljih ljudskih prava, osim blagoslovom darivao prigodnim darovima sve nazočne, dok su djeca svom biskupu darivala slike simbola i loga Godine vjere, te grba biskupije u koje su spretno ugrađeni logo ovog vrtića.

Antonija Novak, odgojiteljica u vjeri