VJERA – SNAGA NOVOM KORAKU

U subotu, 27. travnja 2013. u prostorima DV „Sveta Mala Terezija“ Zagreb – PO Belica održano je međužupanijsko stručno vijeće za odgajateljice u vjeri i odgajateljice na teološko-katehetskom doškolovanju u Zagrebu. Odazvalo se 30 odgajateljica.

U godini vjere, promišljanje o vjeri donosi plod u njezinoj djelotvornoj snazi.

Kao organizatori i domaćini stručnog vijeća za odgajateljice u vjeri, u suradnji s Katehetskim uredom Varaždinske biskupije, tu smo snagu doživjeli u zajedništvu razmišljanja, molitve i koračanja u istom smjeru.
Nadahnuti pouzdanjem u Gospodina koji nas okuplja i vodi kao Dobri pastir, molitveni smo početak povjerili našoj vrtićkoj djeci. Kao male ovčice okupljene oko Pastira, a s molitvom Duhu Svetome svi smo na istome putu.
Budući da je većina odgajateljica po prvi puta u vrtiću Svete Male Terezije, prezentacijom i kratkim osvrtom, ponudili smo osnovne informacije o blaženoj Majci Mariji Tereziji od sv. Josipa, utemeljiteljici družbe Karmelićanki Božanskog Srca Isusova u Hrvatskoj. Zatim i kratki presjek aktivnosti našeg vrtića.
Uslijedilo je predavanje s. Lidije Vuksanović, pedagoginje vrtića o vjeri kao odnosu otvorenosti, povjerenja i pouzdanja, koje nas ponovo usmjerava na nas same i intimnu komunikaciju s Bogom. Gdje smo sada, kamo želimo ići i kako to postići? Pitanja su na koja tražimo odgovore dok činimo novi iskorak po snazi vjere koju primamo od našeg Dobrog Oca i Vječnog Spasitelja.
Kako se vratiti s Dobrim Pastirom, prihvatiti Gospodina kao Liječnika, biti s čovjekom na putu ozdravljenja, a s dubokom vjerom u Isusovu snagu na putu života. Tematski je to okvir radionica u kojima smo u izravnijem odnosu zahvatili jedni druge, rastući tako u osobnom, ali i profesionalnom smislu.
Vrhunac zajedništva doživjeli smo slaveći svečanu Sv. Misu u našoj župnoj Crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije. Riječi ohrabrenja, ali i poziv na odgovornost u osobnom življenju vjere, uputio nam je župnik Stjepan Šoštarić.
Opušteno raspoloženje i druženje nastavilo se tijekom zajedničkog ručka, kada je bila prilika za razmjenu praktičnih iskustava i ideja koje su u našem odgajateljskom pozivu uvijek dragocjene.
Radosni zbog susreta sa svim dragim odgajateljicama, zahvaljujemo svima koji su bili dionici tog lijepog zajedništva. Nadamo se i molimo da će sjeme posijano ove proljetne subote, donijeti obilati rod ne samo ovog proljeća ili ove godine, već da će trajno živjeti i rasti na svakom našem novom koraku u vjeri.

Rajka Mihalić - DV „Sveta Mala Terezija“ Zagreb – PO Belica
Foto: Vladimir Cesar