Zlatna harfa 2010

U subotu, 15. svibnja, održana Zlatna harfa 2010. Svoj udio u organizaciji imali su i vjeroučitelji Donjomeđimurskog dekanata.

Kotoriba, 15. svibnja 2010.

Susret i revijalni koncert dječjih crkvenih zborova s područja Varaždinske biskupije "Zlatna harfa" ove je godine održan u župnoj crkvi u Kotoribi. Program je započeo u 9,00 sati pozdravima i službom riječi koju je predvodio vlč. Pavao Markač, župnik iz Svete Marije koji u župi Kotoriba djeluje kao ispomoć bolesnom domaćem župniku vlč. Ljubanu škrabi. Pjevani dio službe riječi predvodio je domaći dječji zbor pod ravnanjem voditeljice gospođe Klaudije Vidović.

Potom je nastupio koncertni dio programa u kojem se predstavilo 9 dječjih zborova iz različitih župa:
- Dječji zbor "Lahori" iz župe Sv. Ilija (koji vodi vjeroučiteljica s. Ksenija Topolovec),
- Dječji zbor ''Hosana'' iz župe sv. Josipa na Banfici, Varaždin (koji vodi vjeroučiteljica Ivana Kolarić),
- Dječji zbor „Stepinčevci“ župe Bl. Alojzija Stepinca, Koprivnica,
- Dječji zbor „Prijatelji malog Isusa“ iz štrigove,
- Udruženi dječji zborovi "Sv. Benedikt" pri župnoj crkvi sv. Benedikta i Gospe Žalosne u Kloštru Podravskom, "Sv Cecilija" iz filijale Dinjevec i "Sv. Barbara" iz filijale Prugovec,
- Dječji zbor "Marijina djeca" župe Uznesenja BDM iz Svete Marije,
- Dječji župni zbor župe svete Jelene, šenkovec,
- Dječji zbor župe Sv. Marko iz Selnice,
- Župni dječji zbor iz Kotoribe.

Druženje je nastavljenoj u nedalekoj novosagrađenoj osnovnoj školi u Kotoribi uz okrjepu te igre koje su bile pripremljene u školskoj sportskoj dvorani. Kroz igre animatorskog tipa koje su pripremili i vodili vjeroučitelji i animatori Donjomeđimurskog dekanata, mali su pjevači osjetili svu radost druženja. Ekipu predvođenu Silviom Benčom, činili su još vjeroučitelji Marko Horvat, Anica Trstenjak, Marta Novak, Martina Kivač i Marina Benč, te animatori Andrija Krušelj, Andreja Fabić, Tadej Fabić i Josip Radiković.

Svaka od igara imala je svoju evanđeosku poruku, pa su tako neki od naziva igara bili Sijač, Pastiri i ovce, Dragocjen biser, Poslani učenici, itd. Kroz igre, najviše su bodova prikupili pjevači domaćeg kotoripskog zbora, no svoju su nagradu prepustili drugoplasiranima iz Svetog Ilije te i na taj način prikazali kako su prijateljstvo i radost iznad pobjede. Cilj je ovih igara, uz zabavu bio i zainteresirati djecu da potraže a odrasle da organiziraju slična druženja i igre u vlastitim župnim zajednicama.

U organizaciji Zlatne harfe 2010. posebno su se istaknule učiteljice kotoripske osnovne škole koje su kao volonterke i ponijele najveći dio zaduženja, a među njima i vjeroučiteljice Jasenka Trojko i Mihaela Petersdorfer.

Materijale za igre možete preuzeti OVDJE.